akcesoria dla małych kotów

Czemuż dobry żwirek dla kota jest właściwie znaczący?

Żwirek dla kotów to zatem bezsprzeczne akcesorium kuwety. Istnieją różnorodne modele żwirków dla kotów. Jakikolwiek z nich nadaje się również do kuwety otwartej, jak również zakrytej. Żwirek dla kota ma taki defekt, że niestety nie wolno do końca uniknąć jego rozrzucaniu obok kuwety i noszeniu po pomieszczeniu przez kotka.
https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html tylko najlepsze żwirki silikonowe

Który żwirek dla kotów?

Lekko jest do kuwety nasypać po prostu normalny piach. Ale na rynku są widoczne odmienne żwirki dla kota, o wiele praktyczniejsze w wykorzystaniu.
Żwirki niezbrylające mocno przypominają normalny piach. Są wygodne dla kotów, które nieraz idą na zewnątrz i dodatkowo ubóstwiają ryć w glebie. Takie koty pragną posiadać w kuwecie cokolwiek znanego.

Tymczasem taki żwirek dla kotka niezwykle szybko zaczyna odrażająco pachnieć, gdyż niestety nie ma opcji odłączenia żwirku zanieczyszczonego moczem od zwykłego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy ma budowę drobnych kamyczków. Im te kamyczki są mocniejsze, tym żwirek mniej roznosi się po mieszkaniu.

Jednakże tenże większy i także grubszy jest niewiele użyteczny. Jeżeli kot odda mocz na taki żwirek, kształtuje się kuleczka, którą można prędko wyrzucić z kuwety bez konieczności zamiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotów mogą być bezzapachowe albo zapachowe. Asortyment zapachów jest znaczny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Przykładowe, odpowiednie żwirki dla pupila bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact tudzież Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kota silikonowe wstrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety można usuwać nieczystości na bieżąco, i wszystek żwirek zmieniać co jakieś 3 tygodnie. Owy żwirek dla kotka jest ogromnie funkcjonalny.

Jak go użytkujemy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym miejscu, ażeby woda z moczu płynnie odparowała. Niesamowicie poszukiwane żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu posiadamy także drewniany żwirek dla kotka. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno usuwać go do ubikacji. Taki żwirek idealnie zobojętnia zapachy i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego właściwością jest więc to, iż najbardziej ze wszelkich żwirków roznosi się po pomieszczeniu. Na rynku występują żwirki dla kotów drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie potrzeba sprzątać po każdym oddaniu moczu przez kotka.

Pochłaniacze smrodu oraz neutralizatory

W sprzedaży są widoczne wyjątkowe pochłaniacze aromatu i także neutralizatory, które wolno dawać w niewielkiej porcji do żwirku dla kotka. Neutralizatory tymże różnią się od absorberów, że mają również zalety oczyszczające.