chihuahua - psie karmy

Czy droższa karma dla psa oznacza, że jest lepsza?

Dobór odpowiedniej doskonałej marki suchej karmy, nie jest wcale takie nieskomplikowane, jak by się mogło zdawać. Jeżeli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę elementów, na pewno już spostrzegliśmy brak wyjątkowo znaczącej informacji, jaką jest ilość każdego ze elementów, które znajdują się w żywności. Jest to istotna informacja. Większość karm suchego rodzaju jest robiona na bazie zboża i różnych roślin. Jednak tak koty jak i psiny są mięsożercami, dlatego winnym być karmione pożywieniem, gdzie kluczowym składnikiem zdecydowanie jest mięso. Nabywając żywność powinniśmy szukać przede wszystkim mięska. Koty są mięsożercami, więc ich dieta potrzebuje bezwarunkowo opierać się na mięsie. Koty nie mają konieczności jedzenia węglowodanów.

W karmach dla zwierząt jednak możemy odkryć zboża, bowiem są one tańsze od produktów mięsnych i utrzymują zmielone części łącznie, i bynajmniej nie dlatego, iż są odpowiednim pożywieniem dla typu zwierząt mięsożernych. Mięso i tłuszcze powinny być wyłącznie identyfikowalne poprzez określony gatunek. Jeśli nie jest on jednak określony, jakość mięsa również nie może być opisana dobrze. Należy zatem unikać produktów, w których znaleźć możemy niezidentyfikowane mięso, drób lub też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać produktów, które mają w sobie wiele mączki roślinnej, gdyż są to żywnościowe wypełniacze. Jeżeli karma już ma w sobie zawierać zboża, to bezwzględnie musimy zadbać o to, aby były to pełne ziarna. Wszystkie cytrusy i warzywa powiększają wartość, w szczególności jeśli zamieniają one ziarna w karmie.

Składniki mineralne są także bardzo pożądane, jednak potrzeba mieć zawsze na baczności to, iż jedzenie musi liczyć bardzo dużą dawkę mięsa, którego minerały nigdy nie są w stanie wymienić. Z całkowitą stanowczością powinniśmy unikać karm w których znaleźć, można produkty naturalnego źródła, które nie mają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,lub ,, drób,,. Żywności, które posiadają sztuczne barwniki i substancje słodzące bądź też konserwanty. Zwłaszcza te w szczególności , które uznawane są za rakotwórcze albo mają zakaz stosowania w ludzkim pożywieniu, czy w żywności dla piesków, jak BHT, Ethoxyquin a też BHA, Galusan propylu. Pewne składniki jak produkty rybne, mogą kryć w sobie sztuczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, gdy nie są dodane przez wytwórcę, nie istnieje wymuszany przymus umieszczanie ich na liście.

Dlatego powinniśmy, szukać zapewnienia, jakie daje producent o tym iż używa tylko ryb oceanicznych, które nie posiadają chemicznych konserwantów. Należy dodatkowo zwrócić uwagę na to czy mięso i tłuszcze są nieznanego źródła, ponieważ może to być wszystko oraz z zupełną stanowczością będzie wtedy stanowiło niezmiernie niską jakość. Większość z producentów nie wprowadza na swoich opakowaniach zupełnych proporcji pewnych składników, mianowicie które wchodzą w skład żywności, zatem dokonanie odpowiedniej oceny będzie wówczas polegało na własnej wiedzy. Jeżeli chodzi zaś o gotową karmę, mądrzej będzie z naszej strony być bardziej krytycznym, niż ufać reklamom w telewizji bądź internecie.