karma dla psa bez mięsa

Dieta dla psa bez mięsa – najważniejsze informacje

Co powiecie na psinę, który będzie jadł ziarna, owoce, warzywa zaś nie ma mięska? Czy to niewykonalne? Jednak będzie to możliwe, czworonogi także potrafią być wegetarianami.

Prawdopodobnie czworonóg jarosz brzmi dla wielu person dziwnie. Jednak wegetarianizm oraz weganizm pozyskują coraz więcej sprzymierzeńców. Ciężko się temuż dziwić w czasie, gdy okaże się, iż właściciel jest zatwardziałym wrogiem jedzenia mięsa. Więc chciałby, aby jego czworonożny przyjaciel również żywił się jedynie przetworami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Psiska w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile kocury potrzebują zjadać mięsiwo o tyle kundle są w stanie bez niego się obyć. Jednak sporo weterynarzy nieufnie podchodzi do sensu przejścia na wegetarianizm to generalnie nie ma przeciwwskazań, żeby taką przemianę przeprowadzić.

Czego będą obawiać się medycy przy takiej diecie? Głównie tego, że piesek nie będzie miał zapewnionych kompletnych elementów w optymalnych proporcjach. Rzeczywiście takie ryzyko istnieje, jeżeli menu będziemy opracowywać sami i nie będziemy posiadać stosownego doświadczenia. Natomiast jeśli będziemy w stanie zrealizować dietę prawidłowo zbilansowana wolno oczekiwać, że odpowiednio się sprawdzi i psinie nic się nie stanie.

Karmę wege bez problemu będzie można kupić w internecie, wielorakie wyroby tego rodzaju mają w własnym asortymencie sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom warzywna żywność nie jest dodatkowo znacznie droga – worek, który liczy jakiś 12 kg będzie można nabyć za około 150 złotych zatem za tyle ile kosztuje karma znakomitej jakości w sklepie tradycyjnym.

Niejednokrotnie podawanie takiej żywności to efekt woli właściciela, co jest podyktowane jego przekonaniami. Zdarzają się natomiast sytuacje, gdy taki prowiant jest dla psiny ratunkiem. Niejednokrotnie będzie to połączone z alergiami, czasami pupilka alergizuje najpierw wieprzowina, później mięsko z kogutka, wołowina lub ryby, aż w rezultacie dochodzi do tego, że białko zwierzęce zazwyczaj wywołuje awersję. W takich okolicznościach karma wegetariańska nie będzie fantazją, ale to jedyny zabieg na to, żeby czworonóg był zdrowy.
Piesek wegetarianin! Przekąski bez mięsiwa

Obojętne czy żywi się karmą wege czy mięsną to i tak będzie można dawać czworonogowi warzywne przekąski.

Jarskie przekąski dla zwierzaków

Piesek wegetarianin z przyjemnością pochrupuje marchew. Tak naprawdę dokładnie jej słodki zapach będzie powodował, że jest wówczas dla psiaczka interesujący składnik oraz będzie po niego skwapliwie sięgał. Podobnie pyszne będzie także świetnie strawne puree z dyni, które znakomicie się sprawdzi i będzie można je dawać psiskom. W diecie zwierzaka pojawiać się może jednocześnie kisiel z siemienia lnianego, który daje drogocenne kwasy tłuszczowe omega3. Doskonałym elementem będzie jeszcze brokuł, z którego wykonać można wyborną sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C a to co niezwykle istotne to jednocześnie będzie tam znikoma ilość kalorii. Takim pozytywnym dodatkiem do diety wegetariańskiej będą także buraki, jakie będzie można podawać w formie buraczanych wiórków.