drapaki dla kotów

Gdzie zdobyć dobre drapaki dla kotków?

Jak zakupić drapak dla kota?

Decydując się na posiadanie kota, musimy mieć świadomość, iż drapanie to zatem jego naturalny instynkt i instynktowny sposób na pozbycie się zamarłej, niepotrzebnej tkanki. Jeśli Twój kotek ma tendencję do drapania rozmaitych domowych przestrzeni, takich jak drzwi i meble, wyjściem może stanowić przystosowany do jego spraw drapak.
Konkretne modele różnią się od siebie układem, wielkością i dodatkowo użytecznością, zaś asortyment istnieje naprawdę ogromny. Nasz artykuł podpowie Ci, jakie są uniwersalne reguły dobierania tegoż rodzaju akcesoriów też w jaki sposób dokonać trafnego wyboru.

Przede wszystkim równowaga.

Kot ścierając pazurki używa do tegoż poważną część własnej siły, i cielsko krzywi w wielki łuk. Takie postępowanie wywołuje, że drapak dla kota musi być przede wszelkim stały, tak ażeby nie zagroził naszemu zwierzakowi. Właściwym rozwiązaniem są np. elementy przywiązane do ściany, które akceptują znaczny wpływ a stanowią świetną propozycję, chociażby dla dorosłych kotków. Szukając drapak zweryfikuj, czy jest podparty na solidnej podporze i także czy strona dolna doskonale przystaje do gleby.
Dokonując przesiewu przyjmij pod uwagę wymagania producenta, co do tegoż, dla jakiej masy kota przeznaczony jest określony przedmiot. Im większy jest nasz kot, tymże silniejszy napór wywrze podczas ścierania pazurków, dlatego drapak dla kota winien być niewątpliwie dobry.

Dopasowana wysokość

Niezależnie od tego, albo kupujesz drapak w sklepie stacjonarnym, czy zamawiasz go online, pamiętaj ażeby dopasować jego wymiary do gabarytów Twojego pupila. Wielkość powinna być dopasowana do wielkości zwierzaka, tak żeby mógł on rozprostować łapki i także wyciągnąć ciało. Koty odmiany dużej potrzebują wyjątkowych, wielgachnych dodatków, które zadowolą ich potrzeby. Koci junior zaspokoi się podstawowym produktem; możemy także dobrać drapak, jaki będzie rósł wspólnie z nim.

Marka a zastosowane produkty

Jeżeli drapak ma nam służyć dłuższy czas, musi być sporządzony spośród wysokiej jakości produktów. Porządnie sprawdzą się przedmioty obite sizalem, który doskonale akceptuje styk z kocimi pazurami. Taki zestaw pokrycia pozwoli na to, iż na materiale nie będą się magazynować kępki wypadającej sierści, a czyszczenie nie będzie kłopotem.

Na rynku dostępnych jest sporo różnych rodzajów drapaków w różnorodnej formie. Te najnormalniejsze to deska osłonięta dodatkowym sznurkiem, nader kosztowne zrobione są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Istnieją również drapaki, wykonane tak, iżby spełniać zarazem
rolę legowiska oraz które obite są mocną, ale lekką gąbką.
ochroń swoje meble przed kotem dzięki https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota potrafi być zarówno piękny, jak i funkcjonalny. Taki przedmiot potrafi zostać ozdobą pomieszczenia również wspaniałym placem zabaw dla naszego pupila. Mocno rozbudowane są tzw. kocie wieże, które pozwalają dopilnować pazurki, ale są także legowiskiem i dodatkowo środowiskiem do gier. Takie podejście doskonale sprawdzi się, jeżeli masz kilka kotów, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki równocześnie, a choćby wykorzystywać drapak do wspólnych zabaw.
Wielki wybór rozmiarów, kształtów i także kolorów sprawia, iż dowolny posiadacz pupila odnajdzie w sklepie zoologicznym cokolwiek, co zaspokoi jego oczekiwania i także uczyni radość pupila.