drapak dla kota

Najporządniejsze akcesoria dla kotów, które obowiązkowo potrzebujesz mieć!

Przypuszczalnie każdy chociaż raz widział kotka który napiętymi łapami rysuje pewien przedmiot. W mieszkaniu najczęściej ofiarą pada kanapa, stołek, drewniany sprzęt, oraz nawet dywan. Mówimy więc często, że kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną spośród wrodzonych czynności, jaką musi wykonywać każdy zdrowy kotek Natomiast nie chodzi tu akurat o ostrzenie pazurów, ponieważ pazury każdy pupil ma bardzo ostre. Poduszeczki na łapach tworzą zapach, którym pupil oznacza znane terytorium. Zostawia także ślady pazurów na przedmiotach, dodatkowo w celu ogłoszenia, iż to jego obszar. Gdy kot wcale nie zajmuje się drapaniem, stanowi to dla nas znak, iż coś mu przeszkadza. Drapak dla kota postawiony w domu pozwoli ustrzec przed zrujnowaniem nasze pufy.
zabawki dla kotów tylko z https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kota zapewniają naszym wybrańcom komfort, są nadzwyczaj pożądane zwłaszcza pupilom będącym bezustannie w mieszkaniu.

Drapak dla kota przydaje się także do gimnastyki. Kotek rozciąga mięśnie, zaś na bardziej rozszerzonych drapakach ma możliwość do niezwykle skomplikowanych rozrywek. Najlepiej jest jak najwcześniej przyzwyczaić mruczka do drapaka, aby zabezpieczyć przed podrapaniem stołki albo sofę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Przeważnie koty rysują przedmioty w miejscu, gdzie regularnie bywają właściciele, stąd ofiarą może ulec leżanka w salonie. Koty lubią też zaznaczać własne terytorium niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać pewne obce zwierzę, na przykład nietypowego kotka.

Najlepiej jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie widzieliśmy własnego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najcudniejsze, położone w koszmarnym miejscu będą stały puste.
Który drapak dla kotów dobrać?
W sprzedaży są dostępne rozmaite typy drapaków dla kotków.

Drapak może mieć formę dywana z sizalu, który jest wytrwały na zniszczenia i może służyć kotom jako użyteczne miejsce do drzemki. Jest to zatem najtańsza wersja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Popularne są także drapaki dla kotów w formie drewnianego pala, ustawionego na podstawce prosto lub ukosem, oplecionego tkaniną. Takie drapaki można kupić w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeśli są szczególnie rozbudowane, luksusowe, zaopatrzone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może pozostać na posadzce albo być umocowany do ściany, a chociażby do sufitu.

Drapak winien być dostosowany do wielkości pupila. Zazwyczaj drapaki dla kotów dostępne są w kilku różnych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów także dla hodowli, i ponadto drapaki waterproof, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest ogromnie duża, mają one najprzeróżniejsze kształty, posiadają różnorakie funkcje i dodatki. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu prywatnym stylem i upodobaniami pupila. Jeśli pupil lubi dużo odpoczywać, dajmy mu drapak – dywanik albo fotel, jeżeli jest ruchliwy i dodatkowo kocha skakać, chyba ucieszy się z drapaka z huśtawką powieszonego u sufitu.