Obroże na kleszcze dla psów.

Urlop letni jest wyborną szansą, by poświęcić czas waszemu pupilowi. Wycieczka wraz z ukochanym zwierzakiem to jedyna w swoim rodzaju okoliczność, aby odpocząć, w tym samym czasie dając pupilowi czas. Kiedy jest ciepłonależy pamiętać o kleszczach, gdyż nasze czworonogi mogą być na nie podatne. Psy, potrzebujące dużo aktywności fizycznej na zewnątrz, na przykład labradory, notorycznie mają kleszcze. W jaki sposób można uchronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą formą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy różne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się długą efektywnością i niewysoką ceną. Są produkowane na potrzeby psów różnorodnych gabarytów, więc łatwo dostaniemy średnicę odpowiednią dla wielkości swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom są olejkami eterycznymi oraz substancjami syntetycznymi. Te drugie odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość preparatu na kleszcze jest proporcjonalna do wagi zwierzaka, należy więc sprawdzić przed zakupem, że wybrana obroża przeciw kleszczom będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż na kleszcze jest firma Bayer, produkująca obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, które są bezwonnymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla psów poniżej 8kg i dla psów większych niż 8kg. Te obroże działają zarówno na kleszcze i przeciw pchłom, więc umożliwiają wszechstronną ochronę psa. Obroża Foresto działa aż 8 miesięcy, a do tego działa już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą mnóstwa groźnych chorób zakaźnych, jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Zwierzaki chętnie spędzają czas w trawie, na przykład labradory, wymagają wyjątkowej profilaktyki w formie preparatów na kleszcze, ponieważ zarażenie spowodowana złapaniem kleszcza wnosi zagrożenie utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze chroni zaatakowania zwierzęcia przez kleszcza, przez co daje zabezpieczenie przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, lubiące zabawy w wodzie potrzebna jest większa profilaktyka, przykładowo w postaci kropli mających preparat na kleszcze lub profesjonalne płyny do mycia o działaniu przeciwpasożytniczo. Aby zabezpieczyć naszego psa podczas letniej podróży należy zaopatrzyć się w niezawodne środki na kleszcze dla zwierzaka.

https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html obroża na kleszcze