Rodzaje kocich toalet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryte (występują również z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnem.
Te kuwety wymieniają się tym, albowiem dla przykładu kuwety z zadaszeniem, ograniczone jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalnego filtru nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Zarezerwowane one są dla kotów, jakie lubią kopać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty są w stanie akceptować je, choć większość zgadza się, ale istnieją wyjątki, jakie za nic nie zniosą tego.
Jednak w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), która jest głównie wykonana z tworzywa sztucznego, jest ta zarezerwowana dla wszystkich kotów. Należy pamiętać o właściwym wymiarze. Wybrane z nich są uzbrojone w zakończenie, żeby łatwiej podtrzymywać higienę.

Kocia toaleta samoczyszcząca, idealny wybór dla osób, które dosłownie brzydzą się wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w czujnik ruchu. Po cyklu, który został przez nas ustawiony, bądź po tymczasowości, kuweta samoczynnie uruchamia narzędzie, które usuwa zanieczyszczenia do kontenera, albo do kanału. W budowie bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynny brud spada w dół. Ten typ kuwety egzystuje w dwóch podgatunkach – w których można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które często sprzątają kocią toaletę.

Rozmiary kuwet
Wymieniamy trzy rozmiary kocich toalet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kocia toaleta dla malutkich kociąt nie powinna być za wysoka, jako może nieść za sobą uciążliwość przy wejściu. o ile kot już skończy 84 dzień życia życia, powinno się uzyskać nową i o większych rozmiarach kocią toaletę, dlatego, aby wysypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kot kocha kopać i zakopywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zadaszony, aczkolwiek zostało u góry napisane – powinno się uważać, aczkolwiek niektóre kocięta nie zaakceptują takich kocich toalet, większość akceptuje, albowiem zdarzają się wyjątki.
Kiedy nie kręci Cię to, że kocia toaleta jest dostrzegalna w Twoim apartamencie, to wolno Ci zdecydować się na kupno mebla, w którym można włożyć do środka kocią toaletę, jeśli nadejdzie pewny przypadek, bowiem ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się namyślić na kuwetę narożną, którą można ustawić w kącie. Dostępne są w ofercie kocie toalety narożne z zadaszeniem, jak i również bez daszka.
Opłaca się co więcej kupić akcesoria, jakie uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie odchodów podobnie jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo nieprzyjemne zapachy.

transporter dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Transportery-i-akcesoria-30218.html