karma dla psa i kota Royal Canin

Royal Canin – karma na różne etapy życia

Decydując się na przygarnięcie pod swój dach czworonoga, czy to psa czy kota, jesteśmy gotowi na rozmaite
wyzwania. Z pewnością musimy liczyć się z tym, że zwierzak będzie się rozwijał i zmieniał, a wraz z upływem czasu
zmianom będą ulegały jego potrzeby żywieniowe. Zupełnie innego jedzenia potrzebuje szczeniak, niż pies dorosły, a
senior to często jeszcze inna bajka i zestaw potrzeb. Karma Royal Canin może towarzyszyć psu w jego życiu od
początku do późnej starości.

W początkach wspólnej przygody

Szczenięta bardzo szybko rosną i poznają świat. Ich dojrzewanie przebiega znacznie szybciej, niż dojrzewanie dzieci.
Trzeba za nim nadążyć. Podając karmę Royal Canin Puppy, zapewniamy swojemu psu dużo energii do zabawy, nauki i eksploracji, a także wzmocnienie kształtujących się stawów, ochronę układu pokarmowego i zachowanie prawidłowej flory bakteryjnej w jelitach. A dla szczeniąt małych ras odpowiednia będzie karma Royal Canin Junior – pełna składników odżywczych, z granulkami o niewielkiej gramaturze, z wysoko przyswajalnym białkiem, które nie spowoduje przerostu masy ciała ponad zdrową normę. Wartym uwagi produktem jest karma Royal Canin Starter oraz Royal Canin Mini Starter. Swoje oddzielne, specyficzne potrzeby mają też szczeniaki ras dużych – dla nich opracowano karmę Royal Canin Maxi Junior.

Gdy pies ma problemy zdrowotne

Osobną linią karm dla psów firmy Royal są karmy weterynaryjne. Istnieją pewne schorzenia, przy których czworonogi nie mogą jeść wszystkiego. Należą do nich przede wszystkim uszkodzenia i choroby wątroby. Royal Canin Hepatic to karma odpowiadająca na szczególne potrzeby takich psów. Nie powoduje pogorszenia stanu ich zdrowia, ale pozwala wrócić do formy. Można ją kupić w wielu gabinetach weterynaryjnych.

Psy małych ras

Małe rasy, tak zwane “pieski kanapowe”, to tak naprawdę grupa o ogromnych wymaganiach. Nie chodzi tylko o smak, ale także o skład. Karma Royal Canin Yorkshire Terrier pozwoli zapewnić małemu psiakowi pełnię energii i zdrowia, bez ryzyka niebezpiecznego przybrania na wadze. W tej grupie znajduje się także karma Royal Canin Shih Tzu, zapewniająca dodatkowo zdrowy, mocny włos tym szczególnym psiakom. Warto więc celować w specyficzne potrzeby, kupując karmę dla swojego psiaka – to z pewnością zaprocentuje.

Royal dla kotów

Choć pierwotnie firma produkowała jedynie karmy dla psów, od pewnego czasu rośnie oferta. Pojawiła się karma Royal Canin dla kota – głównie w postaci niewielkich, wygodnych puszek z odpowiednimi porcjami mokrej karmy wysokiej jakości.