W jaki sposób dopasować psa do człowieka?

To, że czworonóg jest najdoskonalszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej dyskusji. Ów futrzasty przyjaciel, pozostaje wierny człowiekowi bez względu na jego pojemność portfela i dodatkowo realia, w jakich rezyduje. Dla niego liczy się tylko miłe spojrzenie i dotyk ciepłej pomocnej dłoni.


Kiedy szczeniak dorasta…


Ludzie, którzy planują zakup lub adopcję psa, bardzo często chociażby nie pomyślą nad doborem tej określonej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom i dodatkowo stylowi życia. Wygląd pieseczka oraz jego miły pyszczek wystarczają, by futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem czarujący szczeniak wyjątkowo szybko dojrzewa i właściciel nawet nie zobaczy, w jaki sposób zmienia się w dojrzałego psa, którego wygląd niestety nie zawsze odpowiada pragnieniom pana. Dzieje się tak, kiedy piesek zostaje wzięty jako szczeniak, oraz pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało odkryte. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie obliczyć, jak wielki piesek wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego cudownych oczek i dodatkowo zabawnego pyszczka.


Energiczny psiak oraz leniwy człowiek


Zamierzając się na posiadanie czworonoga, wypada dokładnie zaznajomić się z jego odmianą, żeby razem z nim stanowić spójny i silny związek. Psiaki wymagające wiele ruchu i spacerów,nie będą czuły się spokojne, odosobnione w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, czy psy gończe, należy mieć świadomość, że to wyjątkowo aktywne zwierzaki, które pragną długich spacerów oraz niezliczonych zabaw ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły sąsiedztwo, w jakim żyją, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Stąd miłośnicy wypoczynku na kanapie, przed telewizorem albo z książką w ręku powinni zapomnieć o takich rasach.


Psiak obronny czy do towarzystwa?


Którykolwiek kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien dobrze określić swoje wymagania w stosunku do nowego psiaczka. Jeśli szuka przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą zabierać, idealnie sprawdzą się tu psy niewielkie, które spokojnie zmieszczą się w dowolnym pojeździe lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie doskonale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na małe rozmiary mogą uczestniczyć ze swoim panem podczas jego urlopów i także wakacji.

Tymczasem niewielkie pieski mimo swojego atrakcyjnego wyglądu, niestety nie dostarczą człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski lub dog niemiecki, na pewno wzbudzą niepokój i obawy przed nieznajomymi, efektywnie ich zniechęcając. Jeśli w domu żyją małe dzieci, których zachowanie nieraz bywa nieobliczalne, lepiej będzie nie decydować się na psa obronnego, ponieważ źle prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość i także wagę.

Pies agresywny jedynie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które domaga się od właściciela przedstawiania należytych dokumentów, zezwalających na jego posiadanie. Czworonogi ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash oraz moskiewski stróżujący wymagają określonej tresury już okresie szczenięcym i umiejętnego prowadzenia psa, co ma zapobiegać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy szczególnie dokładnie zaznajomić się ich odmianami, by trafnie wyselekcjonować tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, oczekiwaniami oraz stylem życia człowieka, ponieważ właśnie wtedy relacja z psem będzie skutkowała przywiązaniem i także wspólną miłością.

legowisko dla kota hurtownia